Jesteś tutaj: strona główna > wydarzenia > relacja > 1404

Akcja Katolicka dziękuje śp. biskupowi Tadeuszowi

W przededniu jubileuszu ćwierćwiecza Diecezji Legnickiej odszedł do Pana Śp. Ks. Biskup Tadeusz Rybak, Pierwszy Biskup Legnicki. Odszedł by pozostać na zawsze w Domu Ojca, by odebrać wieniec chwały, by połączyć się ze swymi Braćmi w biskupstwie, także ze Św. Janem Pawłem II, z posłannictwa którego w 1992 r. rozpoczął budowanie wspólnoty Kościoła Legnickiego.

Zrealizował też, najszybciej jak to było możliwe, wolę Ojca Św. powołując, w maju 1995 r. Akcję Katolicką Diecezji Legnickiej.

Czcigodny Biskupie Tadeuszu, chcemy dziś okazać swoją szczególną miłość i jedność z Tobą, jako Ojcem Diecezji, tę jedność, o której mówiłeś w dekrecie powołującym nasza Akcję Katolicką. Twoja troska i błogosławieństwo prowadziły nas przez lata i nadal towarzyszą na drodze naszego apostołowania i służby Kościołowi. Zachowamy Cię w pamięci, jako dobrego Ojca wskazującego nasze zadania w perspektywie Chwały Bożej, którą Ty już osiągnąłeś.

W imieniu Zarządu DIAK

Jan Zimroz